senITel

Telia-seniorer på Nätet - en e-postkatalog

Namn E-post Hemsida Hemort Intresse m m Föreningsmedlem (TF) - ofullst. prov, se nedtill *)
Thor Martin Aarumthor.aarum'snabel-a'telia.com
Birgitta Ahlbom Birgitta.Ahlbom'snabel-a'bredband.net
STS
Lars Algotsson


Bernt Allonen bernt.allonen'snabel-a'telia.com SIT

Birgitta Althén balthn'snabel-a'gmail.com
STS
Kjell Amilon kjell.amilon'snabel-a'telia.com

Bror Andersson bror.b.andersson'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Kerstin Andersson-Gefvert kerstin.asongefvert'snabel-a'bredband.net
STS
Lena Andersson lena.k.andersson'snabel-a'comhem.se
STS
Aina Andréasson andreassons'snabel-a'telia.com
TSM
Kurt-Ingvar Antonsson Kurt-Ingvar.Antonsson'snabel-a'telia.com Nättraby
Göran Arfvidson goran.arfvidson'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Tommy Arkner tommy.arkner'snabel-a'comhem.se
STS
Stig Arksand 604stig.arksand'snabel-a'euromail.se
STS
Kjell Arvidsson  kjell'snabel-a'smult.com http://kjell.smult.com
Karl-Erik Axelssonkarlerik.b.axelsson'snabel-a'gmail.comSIT
Olof Axmark  olof.axmark'snabel-a'comhem.se
SIT, STS, PAN
Birgitta Barrestål birgitta.s.barrestal'snabel-a'skidstaven.ac.se

Allan Bengtsson  i.allan.bengtsson'snabel-a'taby.mail.telia.com Båstad PAN
Per Bengtsson 41bengtsson'snabel-a'telia.com
PAN
Ulf Berghänel 0303227836'snabel-a'telia.com

Barbro Bergman  barbro.08.6514050'snabel-a'telia.com
SIT, STS
Gunnar Bergman bergman.gunnar'snabel-a'telia.com
STS
Jan Bergman jan.bergman'snabel-a'768.se www.enebyberg1.se SIT, PAN
Roland Bergman  roland.08.6514050'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Jan-Erik Bergsten jan-erik.bergsten'snabel-a'bredband.net
STS
Sven Bergström sv.bergstrom'snabel-a'telia.com Sundsvall
Kenneth Bergvall kenneth.bergvall'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Lennart Berlin lennart.s.berlin'snabel-a'telia.com Floda SIT
Gunnar Betnér gunnar.betner'snabel-a'telia.com

Lars Bjurbom lars.bjurborn'snabel-a'telia.com
STS
Mats Björklund mats.j.bjorklund'snabel-a'gmail.com
PAN, SIT
Krister Björnsjö krister.bjornsjo'snabel-a'telia.com
SIT, PAN
Leif Blomquist leif.b.blomquist'snabel-a'telia.com
PAN
Leif Blomstedt leif.blomstedt'snabel-a'telia.com
STS
Lars Boström lars.bos'snabel-a'telia.com Luleå, radio
Leif Brodén leifbroden'snabel-a'telia.com

Börje Brolin  borje.brolin'snabel-a'comhem.se
SIT, MAS, STS, PAN
Lillemor Brunnström lillemor.br'snabel-a'telia.com Sundsvall
Lars Brändström lars.brandstrom'snabel-a'telia.com

Sture Brännmark sture.n.brannmark'snabel-a'telia.com
TPS
Sven-Erik Bålström balstrom'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Björn Carlsson bjorn.carlsson'snabel-a'falun.mail.telia.com

Pelle Carlson  pelle.carlson'snabel-a'home.se
SIT, PAN, MAS, STS
Arne Carlsson arnece'snabel-a'comhem.se Göteborg SIT
George Carlsson carlssonsgeorge’snabel-a’gmail.com
SIT
Evert Cederblad e.cederblad'snabel-a'gotlandica.se http://hem.passagen.se/eveced
Bertil Centergran bertil.centergran'snabel-a'telia.com

Lars Dahlberg lars.b.dahlberg'snabel-a'telia.com Karlstad
Björn Dahlborg hortensia'snabel-a'telia.com

Bo Dahlgren bd43'snabel-a'telia.com

Gösta Dahlqvist pcgosta'snabel-a'telia.com

Karl-Fredrik Dahlström karl-fredrik.dahlstrom'snabel-a'bredband.net Karlstad
Per-Olow Danielsson per-olow.danielsson´snabel-a´telia.com

Åke Danielsson akedvh'snabel-a'gmail.com

Tore Davidsson t.davidsson'snabel-a'telia.com

Lars Devallius lars.devallius'snabel-a'telia.com
STS
Sven-Ingvar Dunér sven-ingvar.duner'snabel-a'telia.com

Björn Eckermanbjorn'snabel-a'eckerman.pp.seSIT
Alex Eckerström aleeck'snabel-a'gmail.com
SIT
Britt Ejermark brittejermark'snabel-a'hotmail.com

Hans-Eric Ekelund hans-eric.ekelund'snabel-a'alantia.se
STS
Lars Eklund lars.a.eklund'snabel-a'telia.com Solna STS
Sven Ekmark sven.ekmark'snabel-a'sollentuna.mail.telia.com

Jan Åke Ekströmjanake'snabel-a'jaunty.seSIT
Lars Eliasson lars.r.eliasson'snabel-a'sollentuna.mail.telia.com
STS
Kjell Elmeklevkjelle756'snabel-a'gmail.com
Malte Ellström maltell'snabel-a'comhem.se
PAN, SIT
Sören Engelmark Ej meddelad

Kaj Engström kai.engstrom'snabel-a'telia.com Ängelholm/Kalix
Kerstin Engström kereng'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Tore Ericson tore.ericson'snabel-a'gmail.com
SIT
Bertil Ericsson bertil.b.ericsson'snabel-a'telia.com Telia Data, ProSoft
Ernst Ericsson ernst.ericsson'snabel-a'telia.com
SIT
Lars-Olof Erikson l-o.erikson'snabel-a'minpost.nu Loe
Svante Eriksson b.svante.eriksson'snabel-a'gmail.com Uppsala SIT
Åke Eriksson ake.eriksson'snabel-a'comhem.se
STS, MAS
Åke Eriksson ake.eriksson.2'snabel-a'telia.com Lidingö  MAS
Carl-Axel Falk ca.falk'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Allan Forsling allan.forsling'snabel-a'tellia.com Sigtuna SIT
Lars-Erik Fränne lars-erik.franne'snabel-a'comhem.se
Olle Frisk olle.frisk'snabel-a'elia.com
STS
Dan Frygnell dan.frygnell'snabel-a'telia.com
STS
Rolf Gardh ro.o.so.gardh'snabel-a'telia.com

Rune Georgson rune.britt.03549100'snabel-a'telia.com Halmstad
'Sture Gilbertsson sture.gilbertsson'snabel-a'gmail.com
STS
Marianne Green marianne.green'snabel-a'live.se

Björn Grimfeldt grimfeldt'snabel-a'bredband.net Kungsbacka SIT
Mattias Grönberg  mattias.gronberg'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Björn Gustafsson bjorn.gustafsson'snabel-a'fatburen.org
SIT, STS
Bo Gustavsson 53gustavsson@telia.com Göteborg SIT
Lars Gustafsson lassegustafsson'snabel-a'telia.com Täby
Karl-Erik Gustafsson karl-erik.gustafsson'snabel-a'telia.com  

Birger Göransson birgerg'snabel-a'comhem.se

Owe Hagberg 019.294489'snabel-a'telia.com

Stefan Hagling stefan.hagling'snabel-a'telia.com
STS, TPS
Allan Hansson allan.hansson'snabel-a'telia.com
STS
Anders Hansson anders.063'snabel-a'telia.com

Siv-Britt Harrysson sivbritt.h'snabel-a'telia.com

Svante Hartzell svante.hartzell'snabel-a'comhem.se

Thomas Haug thomas.haug'snabel-a'bredband2.com
SIT, PAN, STS, PAN
Anders Hedlund avhedlund'snabel-a'gmail.com

Rose-Marie Heimerwall Ericsson rmheimerwall'snabel-a'gmail.com
SIT
Gunnar Hellmangunnar.hellman'snabel-a'telia.comSIT
Nils Erik Hellström nilserik.hellstrom'snabel-a'telia.com
PAN
Robert Hellström robhell'snabel-a'comhem.se Göteborg SIT
John-Erik Hennersson hson.johnerik'snabel-a'telia.com

Hans Hennicks hans.hennicks'snabel-a'bredband.net

Bo-Gunnar Henningbo-gunnar'snabel-a'engram.seGöteborg
Uno Herrlin uno.herrlin'snabel-a'gmail.com
STS
Sylvia Hild sylvia.hild'snabel-a'telia.com

Roger Hildebrand roger.hildebrand'snabel-a'telia.com

Lennart Holmén holmen.lennart'snabel-a'telia.com
STS
Lennart Holmqvist lennart.holmqvist'snabel-a'comhem.se

Bertil Holmstedt bertilholmstedt'snabel-a'hotmail.com
STS
Lennart Hultgrenlennart.hultgren'snabel-a'telia.comGöteborg/AngeredSIT
Roger Holmstenrogerholmsten@telia.comGöteborg/PartilleSIT
Sven-Olof Hultquist  s.hultquist'snabel-a'Outlook.com
 MAS, PAN
Sune Håkansson sune.hakansson'snabel-a'telia.com Helsingborg THS
Ola Härdinola.hardin'snabel-a'telia.comGävleSIT
Kurt Högberg kurre.hogberg'snabel-a'telia.com
TPS
Göran Ingemarson goran.i.ingemarson'snabel-a'telia.com Hisings backa SIT
Sören Jacobsson soren.duckarve'snabel-a'telia.com
Harald Jahnke harald.jahnke'snabel-a'swipnet.se
SIT,
Bo Jakobsson bosse'snabel-a'landsnora.a.se Boden
Folke Janebäck 08860668'snabel-a'telia.com
STS, PAN
Kjelll Jansson Kjell.a.Janson'snabel-a'telia.com Göteborg
Håkan Jansonhakan.janson’snabel-a’telia.comSundsvall
Leif Jansson leif.bajen.jansson'snabel-a'telia.com
PAN
Lars-Gunnar Johansson lars_gunnar_johansson'snabel-a'hotmail.com V Frölunda SIT
Åke Johansson aake'snabel-a'allt2.se
STS
Åke K Johanssonake.k.johansson'snabel-a'gmail.comKålleredSIT
Folke Jonsson klx'snabel-a'tele2.se Vendelsö STS
Reimond Jönsson Reimond.Jonsson'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Solveig Kajhag solbro'snabel-a'home.se
STS
Einar Kaplan einar.kaplan'snabel-a'bredband.net  Göteborg SIT
Folke Karlsson Folke.Karlsson'snabel-a'abc.se www.abc.se/~m7499
Ingemar Karlsson ingemar-k'snabel-a'telia.com Veddige, Samma Ingemar???
Claes Kindberg claeserik.kindberg'snabel-a'telia.com
SIT
Ralph Kjellgren ralkje'snabel-a'hotmail.com Göteborg SIT
Ann-Marie Klotz ann-marie.klotz'snabel-a'telia.com

Lars Källström lars.kallstrom'snabel-a'bredband.net Haninge
Sture Lagerlund sture'snabel-a'lagerlund.se

Sven Lagerström sven.lagerstrom'snabel-a'telia.com
PAN
Rolf Landolf rolf.landolf'snabel-a'telia.com
SIT
Lars-Olof Lanebo lalane'snabel-a'telia.com

Barbro Larsson barbro.larsson2007’snabel-a’bredband.net Luleå TLL
Karsten Larssonkarsten'snabel-a'larsen.seSIT
Hans Larsson hans.larsson'snabel-a'gaeta.se
SIT, MAS
Lars Rune Larsson rune.0850023660'snabel-a'telia.com
SIT, MAS, STS, PAN
Per-Olof Larsson per-olof.larsson44'snabel-a'comhem.se
STS
Sven-Ingvar Larsson svingvar'snabel-a'telia.com
SIT, PAN, STS
Tord Laurell tord.laurell'snabel-a'telia.com
SIT
Owe Lavin

Owe.lavin'snabel-a'gmail.com


SIT
Gurli Lavesson gurli.laveson'snabel-a'comhem.se
STS
Kristina Lejerkrans kristina.lejerkrans'snabel-a'ownit.nu
STS
Ulrica Lennartsson ulrica.lennartsson'snabel-a'telia.com Jonsered
Sven Lernevall  sven.lernevall'snabel-a'comhem.se
PAN, MAS, STS
Bengt Librell librell'snabel-a'telia.com
STS
Anders Linderoth alinderoth'snabel-a'comhem.se
STS
Alf Linderalf.l.linder'snabel-a'telia.comSIT
Kerstin Lindh kerstin.lindh2'snabel-a'comhem.se
STS
Staffan Lindqvist staffanli’snabel-a’telia.com Luleå radio TLL
Bengt Lindstrand bengt.o.lindstrand'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Bo Lindstrand bo.lindstrand'snabel-a'gmail.com
STS
Björn Lindström bjorn.o.lindstrom'snabel-a'telia.com

Barbro Lundgren barbro.m.lundgren'snabel-a'telia.com

Karl-Åke Lundgren k.a.lundgren'snabel-a'tele2.se

Henrik Lundin Henrik.R.Lundin'snabel-a'gmail.com
SIT, MAS, PAN
Torsten Lundqvist torsten.lundqvist'snabel-a'telia.com

Pirkko Luttinen pirkko.luttinen'snabel-a'bredband.net
STS
Ove Löfgren
ove.k.lofgren'snabel-a'hotmail.se Vs
SIT
Carl Harald Löfhede harald'snabel-a'lofhede.se

Stig Lönnhed stig.lonnhed'snabel-a'telia.com

Kärstin Magnusson Karstin.Magnusson'snabel-a'telia.com
STS
Kjell Malmberg av-utveckling'snabel-a'ownit.nu
SIT
Nils Malmgren nils.malmgren'snabel-a'vaxholm.mail.telia.com
PAN
Johan Martin-Löf Johan.Martin-Lof'snabel-a'telia.com
SIT, PAN
Kjell Markström kjell.markstrom'snabel-a'telia.com V Frölunda SIT, PAN
Till Mayer till'snabel-a'tulla
SIT, STS, PAN
Gunilla Casado Miklander miklander'snabel-a'hotmail.com
STS
Ulla Milling ullamilling'snabel-a'bredband.net
STS,
Seth Myrby seth'snabel-a'myrby.se www.myrby.se PAN, STS, PAN
Bengt Möller bengt.a.moller'snabel-a'telia.com
MAS
Nils-Arne Navér nils-arne.naver'snabel-a'comhem.se
STS
Gerd Neckam gerd.neckam'snabel-a'passagen.se
SIT
Stanley Neijd stanley.neijd'snabel-a'swecokids.eu

Christer Nervingc.n'snabel-a'bahnhof.se, SIT
Ingemar Nevelius neve'snabel-a'spamcop.net
SIT, STS
Bengt Nilsson bengt.och.margareta'snabel-a'telia.com
SIT, MAS
Börje Nilsson borjen'snabel-a'telia.com  Kalmar
Harriet Nilsson harriet.h.nilsson'snabel-a'telia.com
SIT
Ingvar Nilsson valsjon'snabel-a'telia.com

Jan Nilsson jan.e.nilsson'snabel-a'telia.com

Sigvard Nilsson gfs.nilsson'snabel-a'telia.com

Hans Nopp hans.nopp'snabel-a'swipnet.se
 PAN
Robert Norberg bob.52400303'snabel-a'telia.com

Marianne Nordberg marianne.nordberg'snabel-a'comhem.se
STS
Bengt NordlöfGunben'snabel-a'Tele2.seSTS
Gunnar Nordqvist  013.299955'snabel-a'telia.comLinköping
Gullan Nordströmgullan.n'snabel-a'spray.se Kalmar
Holger Norénholger.noren'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Dag Norrbywallin35'snabel-a'yahoo.se

Monica Norrhedmonica.norrhed'snabel-a'telia.com
STS
Tomas Nylund tomas.nylund'snabel-a'telia.com
PAN, TSK
Ruben Näslund ornaslund'snabel-a'hotmail.com Paris SIT, PAN
Siv Ohlsson sivbi'snabel-a'telia.com Malmö
Christina Oldmar christina.oldmar'snabel-a'telia.com

Karl Erik Olofsson keo'snabel-aä'manconsult.se V Frölunda
Gullevi Olofson gullevio'snabel-a'gmail.com
STS, MAS
Torsten Olofson torsteno'snabel-a'gmail.com 
 STS
Olof Olofsson dubbelolle'snabel-a'telia.com

Greger Olsson greger4'snabel-a'telia.com Hudiksvall
Per-Didrik Orling per.didrik.orling'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Kjell Palmqvist 08256070'snabel-a'telia.com
SIT, PAN, STS
Majvon Persson majvon.persson'snabel-a'fatburen.org
STS
Åke Persson ake.s.persson'snabel-a'telia.com
SIT, STS, PAN
Sven Perup sven.perup'snabel-a'comhem.se   Lund
Anita Petersson 151444'snabel-a'telia.com

Arne Petersson arnepelle'snabel-a'telia.com Materielavd mm
Bertil Pettersson pean.bertil'snabel-a'telia.com Heby
Bo Pettersson bo.pettersson'snabel-a'botkyrka.mail.telia.com
STS
Jan-Olof Petersson janolp’snabel-a’telia.com                     Göteborg SIT
Gulli Reimer gullireimer'snabel-a'comhem.se
Bernt Rennervik berndt.rennervik'snabel-a'bredband.net
PAN, MAS
Bruno Riblom bruno.riblom'snabel-a'telia.com

Göran Roos goran.b.roos'snabel-a'comhem.se
SIT, PAN, STS
Jan-Olof Rosénjanolofrosen'snabel-a'hotmail.com
SIT
Henrik Rosenlund henrik.rosenlund'snabel-a'telia.com SIT
Kjell Rydberg kjell.rydberg'snabel-a'telia.com

Owe Rydell duomm'snabel-a'algonet.se

Åke Rönndahl

087743186'snabel-a'telia.com
STS, MAS
Ingvar Sandberg ingvar.s'snabel-a'telia.com 

Lennart Sandberg Lennart_Sandberg'snabel-a'telia.com Motala
Gullan Sandström0313358880'snabel-a'comhem.se GöteborgSIT
Virve Siegel v.w.siegel'snabel-a'amal.telia.com

Rolf Siegers siegers.rolf'snabel-a'telia.com 
STS, TPS
Kjell Simenstad kopsimenstad'snabel-a'hotmail.com

Bo Sjöbergm.b.sjoberg'snabel-a'telia.comSTS,

Alf Sjöstedt

alf.sjostedt'snabel-a'telia.comSTS
Olov Sjöström olov.sjostrom'snabel-a'telia.com
STS
Nils Skoglund skoglund_nils'snabel-a'hotmail.com

Bo Stenberg

bo.stenberg07'snabel-a'bredband.net

Umeå
Dag Stolt dagsto'snabel-a'mail.bip.net

Sören Strand sorenstrand'snabel-a'telia.com Skutskär? SIT
Per Stringberg  per.stringberg'snabel-a'telia.com
PAN, MAS
Vincent Strollovincent'snabel-a'strollo.orgSIT
Per Strömgrenstromgren.per'snabel-a'telia.comSIT
Gunnar Strömqvist gunnar.stromqvist'snabel-a'telia.com
SIT, STS
Björn Ståhl bjorn.stahl'snabel-a'telia.com
SIT, 
Ingalill Sundberg ingalill.e.sundberg'snabel-a'telia.com

Bertil Sunesson bertil.sunesson'snabel-a'telia.com
STS, PAN, MAS
Claes Sunesson claes.sunesson'snabel-a'telia.com Lindome
Jan-Axel Swensson janaxel'snabel-a'telia.com Göteborg SIT
Helmer Sylvan helmer.sylvan'snabel-a'telia.com
SIT, PAN, STS
Olof Söderberg o.soderberg28'snabel-a'gmail.com
STS, PAN, SIT
Robert Thall Robert.Thall'snabel-a'nfi.se
SIT
Hans Thegelström hans'snabel-a'thegelstrom.se

Bertil Thorngrenbertil'snabel-a'thorngren.nuSIT, PAN
Åke Thunberg aake.thunberg'snabel-a'telia.com
PAN, TSM
Rune Thyni rune.thyni'snabel-a'telia.com
SIT, PAN
Tommy Thörnqvist

tommy'snabel-a'evansthornqvist.se

V FrölundaSIT
Edgar Tobiasson edgar.tobiasson'snabel-a'telia.com Kungsbacka
Henrik deTry henrik'snabel-a'detry.se www.henrik.detry.se SIT
Eddy Tärning eddyt'snabel-a'telia.com Kalmar
Håkan Ullström hakan.ullstrom'snabel-a'telia.com
STS
Rolf Vadeliusrolfwad'snabel-a'hotmail.comSIT
Jan Waernström jan.waernstrom'snabel-a'telia.com

Sören Wallén soeren'snabel-a'sverige.nu 

Bertil Wallström wallstrom.bertil'snabel-a'telia.com
STS
Bill Westin bill.westin'snabel-a'gmail.com
SIT
Eva Westlund e_westlund'snabel-a'hotmail.com  
SIT
Eddie Wibergh eddie.wibergh'snabel-a'telia.com
STS
Kerstin Wibergh kerstin.wibergh'snabel-a'telia.com
STS
Bertil Widmark bertil'snabel-a'widde.se
PAN
Bo William bwilliam'snabel-a'passagen.se Frillesås
Christer Wistrand hrister.wistrand'snabel-a'telia.com
Kjell Zeider kjell'snabel-a'zeider.se
Bo Zetterberg  bo.zetterberg'snabel-a'telia.com   
SIT, PAN, MAS
Kurt Åberg kurt.aberg'snabel-a'telia.com
SIT, STS
Leif Åkehag leif.akehag'snabel-a'hotmail.se 
SIT, STS, PAN
Märta Åkesson  marta.akesson'snabel-a'telia.com
SIT, MAS, PAN, STS
Kjell Örtnäs kjell.ortnas'snabel-a'telia.com

Olov Östberg olov.ostberg'snabel-a'miun.se

Kjell Östervall kjell.ostervall'snabel-a'gmail.com
SIT


*) Tanken med denna sista kolumn är att ur katalogen kunna sortera ut medlemmar i viss TF-förening som har epostadress angiven här. Tabellen kan kopieras över till exv Excel och sedan kan medlemmar i viss förening sorteras ut (här kan du se hur)..

SIT =  senITel
STS = Sällskapet Teleseniorerna Stockholm
MAS = Marknadsseniorerna
PAN = Panggillet
THS = Teleseniorerna i Helsingborg
TSM = Teleseniorerna Malmö
TLL = Teleseniorerna i Luleå
TPS = Telepensionärerna i Stockholm
TSK = Teleseniorerna i Kalmar


(fler förkortningar kan givetvis tillkomma)

Registret är ofullständigt och det hela är t v bara ett försök. Men den som är medlem i en TF-förening får gärna meddela sin epostadress och vilken/vilka föreningar han/hon tillhör så lägger vi in uppgifterna här. Mejla till pelle.carlson@home.se


Åter till senITel:s hemsida.

Sidan senast reviderad 2017-02-22